Tuesday, November 30, 2021
HomeTrack LeaguesResultsSussex Track League 30 June 2011

Sussex Track League 30 June 2011

-

Senior

Scratch
1 Ashley DENNIS VC Jubilee
2 Richard BAILEY BC Private Member
3 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
4 Stuart BETTIS Team Terminator
5 Jack HOYLE Team Terminator
6 Benjamin MILLER Brighton Excelsior CC

Sprint

Heat 1
1 Jack HOYLE Team Terminator
2 Andrew PARLE Brighton Mitre
3 Richard BAILEY BC Private Member
4 Sara GENT Progressive Cycle Coaching Dev Squad
5 Nicholas SMITH VC Jubilee
6 Jack PRIDDLE VC Jubilee

Heat 2
1 Ashley DENNIS VC Jubilee
2 Paul BARNARD Team Terminator
3 Steve KANE Brighton Excelsior
4 Sam CHEESMAN OneLife-Fuga
5 Laura CHEESMAN PPYCC
6 Mark EMSLEY Brighton Excelsior

Heat 3
1 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
2 Stuart BETTIS Team Terminator
3 John ASTON BC Private Member
4 Adrian HOYLE Brighton Excelsior
5 Paul MCCARTHY BC Private Member
6 Benjamin MILLER Brighton Excelsior CC

Final
1 Jack HOYLE Team Terminator
2 Ashley DENNIS VC Jubilee
3 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
4 Paul BARNARD Team Terminator
5 Stuart BETTIS Team Terminator
6 Andrew PARLE Brighton Mitre

Distance
1 Ashley DENNIS VC Jubilee
2 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
3 Jack HOYLE Team Terminator
4 Richard BAILEY BC Private Member
5 Paul BARNARD Team Terminator
6 Stuart BETTIS Team Terminator
Primes
1 Sara GENT Progressive Cycle Coaching Dev Squad
2 Nicholas SMITH VC Jubilee
3 Jack HOYLE Team Terminator

Senior A

Points
1 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
2 Ashley DENNIS VC Jubilee
3 Nicholas SMITH VC Jubilee
4 Jack HOYLE Team Terminator
5 Steve KANE Brighton Excelsior
6 Richard BAILEY BC Private Member

Dash
1 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
2 Jack HOYLE Team Terminator
3 Ashley DENNIS VC Jubilee
4 Nicholas SMITH VC Jubilee
5 Benjamin MILLER Brighton Excelsior CC
6 Paul BARNARD Team Terminator

Senior B

Points
1 Mark TURNER Science in Sport
2 Paul FLYNN BC Private Member
3 Alan COOPER Brighton Excelsior
4 Laura CHEESMAN PPYCC
5 Mark EMSLEY Brighton Excelsior
6 John ASTON BC Private Member

Dash
1 Mark GRIGG Cult Racing
2 Paul FLYNN BC Private Member
3 Mark TURNER Science in Sport
4 Jack PRIDDLE VC Jubilee
5 Alan COOPER Brighton Excelsior
6 Mark EMSLEY Brighton Excelsior

Women

Dash
1 Megan LEWIS VC Jubilee
2 Sara GENT Progressive Cycle Coaching Dev Squad
3 Amy SMITH VC Jubilee
4 Laura CHEESMAN PPYCC

Under 16

Scratch
1 Connor MURPHY VC Jubilee
2 Oliver MOORS VC Jubilee
3 Gabriel PARLE PPYCC

Devil
1 Gabriel PARLE PPYCC
2 Connor MURPHY VC Jubilee
3 Oliver MOORS VC Jubilee

Under 16/Under 14

Handicap
1 Olly PRIDDLE VC Jubilee
2 Joshua FANNER PPYCC
3 Mark JACOBS VC Jubilee
4 Megan LEWIS VC Jubilee
5 Connor MURPHY VC Jubilee
6 Amy SMITH VC Jubilee

Dash
1 Connor MURPHY VC Jubilee
2 Oliver MOORS VC Jubilee
3 Gabriel PARLE PPYCC

Unknown Distance
1 Connor MURPHY VC Jubilee
2 Gabriel PARLE PPYCC
3 Oliver MOORS VC Jubilee

Under 14

Scratch
1 Mark JACOBS VC Jubilee
2 Megan LEWIS VC Jubilee
3 Amy SMITH VC Jubilee
4 Joshua FANNER PPYCC
5 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee
6 Olly PRIDDLE VC Jubilee

Devil
1 Mark JACOBS VC Jubilee
2 Amy SMITH VC Jubilee
3 Megan LEWIS VC Jubilee
4 Olly PRIDDLE VC Jubilee
5 Spencer THOMAS PPYCC
6 Joshua FANNER PPYCC

Dash
1 Megan LEWIS VC Jubilee
2 Spencer THOMAS PPYCC
3 Olly PRIDDLE VC Jubilee
4 Joshua FANNER PPYCC
5 Amy SMITH VC Jubilee
6 Amy BARNES VC Jubilee

Unknown Distance
1 Spencer THOMAS PPYCC
2 Amy SMITH VC Jubilee
3 Megan LEWIS VC Jubilee
4 Mark JACOBS VC Jubilee
5 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee
6 Joshua FANNER PPYCC

Under 12

Scratch
1 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
2 Isaac WRIGHT PPYCC
3 Bethany LEWIS VC Jubilee
4 Ben TUCKER PPYCC
5 Joe HILL PPYCC
6 Stan ABBOTT-STACEY PPYCC

Handicap
1 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
2 Joe HILL PPYCC
3 Ben TUCKER PPYCC
4 Douglas MCCAULEY PPYCC
5 Bethany LEWIS VC Jubilee
6 Oliver NIXON PPYCC

Points
1 Isaac WRIGHT PPYCC
2 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
3 Joe HILL PPYCC
4 Sam BOOTH PPYCC
5 Bethany LEWIS VC Jubilee
6 Douglas MCCAULEY PPYCC

Under 10

Scratch
1 Christian BRIGHT Redhill Raiders
2 George SLOAN VC Jubilee
3 Bradley BURKE PPYCC
4 Michael WICKENS PPYCC
5 Sam BUCHANAN PPYCC
6 Lloyd COSTELLO PPYCC

Handicap
1 George TURNER PPYCC
2 George SLOAN VC Jubilee
3 Lloyd COSTELLO PPYCC
4 Michael WICKENS PPYCC
5 Joe HILL PPYCC
6 Christian BRIGHT Redhill Raiders

Devil
1 Michael WICKENS PPYCC
2 Bradley BURKE PPYCC
3 George SLOAN VC Jubilee
4 Christian BRIGHT Redhill Raiders
5 Sam BUCHANAN PPYCC
6 Rahul FORTESCUE TALWAR PPYCC

Under 8

Scratch
1 Samuel JAQUES PPYCC
2 Archie SLOAN VC Jubilee
3 Rory BURKE PPYCC
4 George ABBOTT-STACEY PPYCC

Handicap
1 George ABBOTT-STACEY PPYCC
2 Archie SLOAN VC Jubilee
3 Samuel JAQUES PPYCC
4 Rory BURKE PPYCC

Sprint
1 Samuel JAQUES PPYCC
2 Archie SLOAN VC Jubilee
3 Rory BURKE PPYCC
4 George ABBOTT-STACEY PPYCC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here