Saturday, December 4, 2021
HomeTrack LeaguesResultsSussex Track League 18 May 2011

Sussex Track League 18 May 2011

-

Report

Senior
Scratch
1 Matthew HILL VC Jubilee
2 Jack PRIDDLE VC Jubilee
3 Jack HOYLE Team Terminator
4 Paul BARNARD Team Terminator
5 Mark GRIGG Cult Racing
6 Richard BAILEY BC Private Member
Sprint
Heat 1
1 Ashley DENNIS VC Jubilee

2 Paul BARNARD Team Terminator
3 Jack HOYLE Team Terminator
4 Paul FLYNN BC Private Member
5 Mark GRIGG Cult Racing
6 Steve KANE Brighton Excelsior
Heat 2
1 Stuart BETTIS Team Terminator

2 Mark BURGESS Team Terminator
3 Richard BAILEY Un-attached
4 Jack PRIDDLE VC Jubilee
5 Sara GENT Progressive Cycle Coaching Dev Squad
6 Sam CHEESMAN OneLife-Fuga
Final
1 Jack HOYLE Team Terminator

2 Ashley DENNIS VC Jubilee
3 Richard BAILEY BC Private Member
4 Mark BURGESS Team Terminator
5 Paul BARNARD Team Terminator
6 Stuart BETTIS Team Terminator

Senior A
Win & Out

1 Jack HOYLE Team Terminator
2 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
3 Richard BAILEY BC Private Member
4 Paul BARNARD Team Terminator
5 Ashley DENNIS VC Jubilee
6 Andrew PARLE Brighton Mitre

Senior B
Win & Out

1 Steve KANE Brighton Excelsior
2 Mark TURNER Science in Sport
3 Alan COOPER Brighton Excelsior
4 Mark EMSLEY Brighton Excelsior
5 Jack PRIDDLE VC Jubilee
6 Paul McCARTHY BC Private Member

Under 16
Scratch

1 Callum OLIVER Rapha Condor CC
2 Jake DEAKIN PPYCC
3 Oliver MOORS VC Jubilee
4 Connor MURPHY VC Jubilee
5 Gabriel PARLE PPYCC
6 Jocelyn HUNTER PPYCC
Devil

1 Connor MURPHY VC Jubilee
2 Callum OLIVER Rapha Condor CC
3 Gabriel PARLE PPYCC
4 Oliver MOORS VC Jubilee
5 Jake DEAKIN PPYCC
6 Jocelyn HUNTER PPYCC

Under 16/Under 14
Handicap

1 Jake DEAKIN PPYCC
2 Callum OLIVER Rapha Condor CC
3 Mark JACOBS VC Jubilee
4 Spencer THOMAS PPYCC
5 Connor MURPHY VC Jubilee
6 Oliver MOORS VC Jubilee

Under 14
Scratch

1 Olly PRIDDLE VC Jubilee
2 Amy BARNES VC Jubilee
3 Spencer THOMAS PPYCC
4 Megan LEWIS VC Jubilee
5 Mark JACOBS VC Jubilee
6 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee
Devil

1 Mark JACOBS VC Jubilee
2 Amy SMITH VC Jubilee
3 Spencer THOMAS PPYCC
4 Olly PRIDDLE VC Jubilee
5 Megan LEWIS VC Jubilee
6 Amy BARNES VC Jubilee

Under 12
Scratch

1 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
2 Isaac WRIGHT PPYCC
3 Ben TUCKER PPYCC
4 Bethany LEWIS VC Jubilee
5 Douglas McCAULEY PPYCC
6 Thomas BURNETT PPYCC
Handicap

1 Matthew DEACON PPYCC
2 Oliver NIXON PPYCC
3 Isaac WRIGHT PPYCC
4 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
5 Thomas BURNETT PPYCC
6 Nicholas WICKENS PPYCC
Win & Out

1 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
2 Isaac WRIGHT PPYCC
3 Oliver NIXON PPYCC
4 Thomas BURNETT PPYCC
5 Sam BOOTH PPYCC
6 Ben TUCKER PPYCC

Under 10
Scratch

1 Michael WICKENS PPYCC
2 Rahul FORTESCUE TALWAR PPYCC
3 Evelyn PARLE PPYCC
4 Christian BRIGHT Redhill Raiders
5 Miranda WRIGHT PPYCC
6 George SLOAN VC Jubilee
Handicap
1 George SLOAN VC Jubilee

2 Michael WICKENS PPYCC
3 Christian BRIGHT Redhill Raiders
4 Georgina BURNETT PPYCC
5 Evelyn PARLE PPYCC
6 Lloyd COSTELLO PPYCC
Win & Out

1 Michael WICKENS PPYCC
2 George SLOAN VC Jubilee
3 Christian BRIGHT Redhill Raiders
4 Evelyn PARLE PPYCC
5 Ben BATTLE PPYCC
6 Georgina BURNETT PPYCC

Under 8
Scratch

1 Samuel JAQUES PPYCC
2 Rory BURKE PPYCC
3 Archie SLOAN VC Jubilee
4 George ABBOTT-STACEY PPYCC
Handicap
1 Samuel JAQUES PPYCC

2 George ABBOTT-STACEY PPYCC
3 Archie SLOAN VC Jubilee
4 Rory BURKE PPYCC
Sprint
1 Samuel JAQUES PPYCC

2 Rory BURKE PPYCC
3 Archie SLOAN VC Jubilee
4 George ABBOTT-STACEY PPYCC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here