Sunday, December 5, 2021
HomeTrack LeaguesResultsSussex Track League 4 May 2011

Sussex Track League 4 May 2011

-

Seniors

Scratch
1 Felix ENGLISH Science in Sport.com
2 Ashley DENNIS VC Jubilee
3 Paul BARNARD Team Terminator
4 Jack HOYLE Team Terminator
5 Steve KANE Brighton Excelsior
6 Benjamin MILLER Brighton Excelsior CC

Sprint
Heat 1
1 Felix ENGLISH Science in Sport.com
2 Benjamin MILLER Brighton Excelsior CC
3 Andrew PARLE Brighton Mitre
4 Robert PAYNTER Brighton Excelsior
Heat 2
1 Lee POVEY Team Terminator

2 Paul McCARTHY Un-attached
3 John POWELL Brighton Mitre
4 Laura CHEESMAN PPYCC
Heat 3
1 Ashley DENNIS VC Jubilee

2 Sam CHEESMAN OneLife-Fuga
3 Richard BAILEY Un-attached
4 Matthew WISE Brighton Excelsior
Heat 4
1 Mark BURGESS Team Terminator

2 Steve KANE Brighton Excelsior
3 Oliver PEPPER The Kinesis Morvélo Project
4 Stuart BETTIS Team Terminator
5 Nicholas SMITH VC Jubilee
Heat 5
1 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad

2 Jack HOYLE Team Terminator
3 Jack PRIDDLE VC Jubilee
4 Alan COOPER Brighton Excelsior
5 Mark TURNER Science in Sport
6 Sara GENT Progressive Cycle Coaching Dev Squad
Heat 6
1 Mark GRIGG Cult Racing

2 Mark EMSLEY Brighton Excelsior
3 Paul BARNARD Team Terminator
4 John ASTON Unattached
Final
1 Felix ENGLISH Science in Sport.com

2 Lee POVEY Team Terminator
3 Mark BURGESS Team Terminator
4 Ashley DENNIS VC Jubilee
5 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
6 Mark GRIGG Cult Racing

B Devil
1 Mark GRIGG Cult Racing
2 John ASTON Unattached
3 Mark TURNER Science in Sport
4 Steve KANE Brighton Excelsior
5 Jack PRIDDLE VC Jubilee
6 Alan COOPER Brighton Excelsior

A Points
1 Ashley DENNIS VC Jubilee
2 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
3 Lee POVEY Team Terminator
4 Nicholas SMITH VC Jubilee
5 Stuart BETTIS Team Terminator
6 Oliver PEPPER The Kinesis Morvélo Project

Distance
1 Felix ENGLISH Science in Sport.com
2 Lee POVEY Team Terminator
3 Ashley DENNIS VC Jubilee
4 Nicholas SMITH VC Jubilee
5 Paul BARNARD Team Terminator
6 Richard BAILEY BC Private Member

Under 16

Scratch
1 Jake DEAKIN PPYCC
2 Gabriel PARLE PPYCC
3 Oliver MOORS VC Jubilee
4 Connor MURPHEY VC Jubilee
5 Jocelyn HUNTER PPYCC
Devil
1 Connor MURPHEY VC Jubilee

2 Gabriel PARLE PPYCC
3 Oliver MOORS VC Jubilee
4 Jake DEAKIN PPYCC
5 Jocelyn HUNTER PPYCC
Dash
1 Jake DEAKIN PPYCC

2 Connor MURPHEY VC Jubilee
3 Gabriel PARLE PPYCC
4 Oliver MOORS VC Jubilee
5 Jocelyn HUNTER PPYCC

Under 16/Under 14

Handicap
1 Spencer THOMAS PPYCC
2 Jake DEAKIN PPYCC
3 Connor MURPHEY VC Jubilee
4 Gabriel PARLE PPYCC
5 Oliver MOORS VC Jubilee
6 Megan LEWIS VC Jubilee

Under 14

Scratch
1 Spencer THOMAS PPYCC
2 Olly PRIDDLE VC Jubilee
3 Megan LEWIS VC Jubilee
4 Amy SMITH VC Jubilee
5 Amy BARNES VC Jubilee
6 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee
Devil
1 Spencer THOMAS PPYCC

2 Megan LEWIS VC Jubilee
3 Amy BARNES VC Jubilee
4 Olly PRIDDLE VC Jubilee
5 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee
6 Edward O’BRIEN PPYCC
Dash
1 Spencer THOMAS PPYCC

2 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee
3 Megan LEWIS VC Jubilee
4 Olly PRIDDLE VC Jubilee
5 Joshua FANNER Unattached
6 Amy SMITH VC Jubilee

Under 12
Scratch
1 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
2 Isaac WRIGHT PPYCC
3 Ben TUCKER PPYCC
4 Bethany LEWIS VC Jubilee
5 Thomas BURNETT PPYCC
6 Oliver NIXON PPYCC
Handicap
1 Matthew DEACON PPYCC

2 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
3 Nicholas WICKENS PPYCC
4 Bethany LEWIS VC Jubilee
5 Isaac WRIGHT PPYCC
6 Stan ABBOTT-STACEY PPYCC
Dash
1 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC

2 Isaac WRIGHT PPYCC
3 Ben TUCKER PPYCC
4 Oliver NIXON PPYCC
5 Matthew DEACON PPYCC
6 Thomas BURNETT PPYCC

Under 10
Scratch
1 Bradley BURKE PPYCC
2 Michael WICKENS PPYCC
3 Evelyn PARLE PPYCC
4 Georgina BURNETT PPYCC
5 Ben BATTLE PPYCC
6 Miranda WRIGHT PPYCC
Handicap
1 Michael WICKENS PPYCC

2 Christian BRIGHT Redhill Raiders
3 George SLOAN VC Jubilee
4 Bradley BURKE PPYCC
5 Lloyd COSTELLO PPYCC
6 Georgina BURNETT PPYCC
Sprint
1 Bradley BURKE PPYCC

2 Michael WICKENS PPYCC
3 Christian BRIGHT Redhill Raiders
4 George SLOAN VC Jubilee
5 Georgina BURNETT PPYCC
6 Evelyn PARLE PPYCC

Under 8
Scratch
1 Samuel JAQUES PPYCC
2 Rory BURKE PPYCC
3 Archie SLOAN VC Jubilee
4 George ABBOTT-STACEY PPYCC
Handicap
1 Samuel JAQUES PPYCC

2 Archie SLOAN VC Jubilee
3 Rory BURKE PPYCC
4 George ABBOTT-STACEY PPYCC
Sprint
1 Samuel JAQUES PPYCC
2 Archie SLOAN VC Jubilee
3 Rory BURKE PPYCC
4 George ABBOTT-STACEY PPYCC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here