Saturday, November 27, 2021
HomeTrack LeaguesReportsSussex Track League 20 April 2011

Sussex Track League 20 April 2011

-

Seniors

Scratch
1 Ashley DENNIS VC Jubilee
2 Paul BARNARD Team Terminator
3 Nicholas SMITH VC Jubilee
4 Jack HOYLE PPYCC
5 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
6 Benjamin MILLER Brighton Excelsior CC
Devil
1 Ashley DENNIS VC Jubilee
2 Benjamin MILLER Brighton Excelsior CC
3 Steve KANE Brighton Excelsior
4 Lee POVEY Team Terminator
5 Jack HOYLE PPYCC
6 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
Points
1 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
2 Ashley DENNIS VC Jubilee
3 Jack HOYLE PPYCC
4 Drew HOLMES OneLife Development Squad
5 Nicholas SMITH VC Jubilee
6 Richard BAILEY Un-attached
Distance
1 Lee POVEY Team Terminator
2 Brock DUNCUMB-ROGERS Progressive Cycle Coaching Dev Squad
3 Richard BAILEY BC Private Member
4 Andrew PARLE Brighton Mitre
5 Jack HOYLE PPYCC
6 Paul BARNARD Team Terminator

Under 16

Scratch
1 Jake DEAKIN PPYCC
2 Connor MURPHEY VC Jubilee
3 Oliver MOORS VC Jubilee
4 Gabriel PARLE PPYCC
5 Jocelyn HUNTER PPYCC
Dash
1 Jake DEAKIN PPYCC
2 Connor MURPHEY VC Jubilee
3 Gabriel PARLE PPYCC
4 Oliver MOORS VC Jubilee
5 Jocelyn HUNTER PPYCC
Devil
1 Jake DEAKIN PPYCC
2 Connor MURPHEY VC Jubilee
3 Gabriel PARLE PPYCC
4 Oliver MOORS VC Jubilee
5 Jocelyn HUNTER PPYCC

Under 14

Scratch
1 Olly PRIDDLE VC Jubilee
2 Spencer THOMAS PPYCC
3 Amy SMITH VC Jubilee
4 Megan LEWIS VC Jubilee
5 Luke STACEY PPYCC
6 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee
Dash
1 Olly PRIDDLE VC Jubilee
2 Amy SMITH VC Jubilee
3 Spencer THOMAS PPYCC
4 Megan LEWIS VC Jubilee
5 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee
6 Luke STACEY PPYCC
Devil
1 Olly PRIDDLE VC Jubilee
2 Spencer THOMAS PPYCC
3 Amy SMITH VC Jubilee
4 Megan LEWIS VC Jubilee
5 Luke STACEY PPYCC
6 Celia JENKINS PPYCC

Under 12

Scratch
1 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
2 Isaac WRIGHT PPYCC
3 Ben TUCKER PPYCC
4 Joe HILL PPYCC
5 Sam BOOTH PPYCC
6 Bethany LEWIS VC Jubilee
Sprint
1 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC
2 Bethany LEWIS VC Jubilee
3 Ben TUCKER PPYCC
4 Isaac WRIGHT PPYCC
5 Joe HILL PPYCC
6 Sam BOOTH PPYCC
Points
1 Joe HILL PPYCC
2 Bethany LEWIS VC Jubilee
3 Ben TUCKER PPYCC
4 Sam BOOTH PPYCC
5 Stan ABBOTT-STACEY PPYCC
6 Cory ANDERSON PPYCC

Under 10

Scratch
1 Bradley BURKE PPYCC
2 Rahul FORTESCUE TALWAR PPYCC
3 Miranda WRIGHT PPYCC
4 Georgina BURNETT PPYCC
5 Evelyn PARLE PPYCC
6 Ben BATTLE PPYCC
200 metre
1 Bradley BURKE PPYCC
2 Rahul FORTESCUE TALWAR PPYCC
3 Miranda WRIGHT PPYCC
4 Evelyn PARLE PPYCC
5 Ben BATTLE PPYCC
6 Milo HOSKINS PPYCC
Handicap
1 Bradley BURKE PPYCC
2 Ben BATTLE PPYCC
3 Georgina BURNETT PPYCC
4 Rahul FORTESCUE TALWAR PPYCC
5 Miranda WRIGHT PPYCC
6 Evelyn PARLE PPYCC

Under 8

Scratch
1 Rory BURKE PPYCC
2 Samuel JAQUES PPYCC
3 George ABBOTT-STACEY Unattached
200 metre
1 Samuel JAQUES PPYCC
2 Rory BURKE PPYCC
3 Archie SLOAN VC Jubilee
4 George ABBOTT-STACEY Unattached
Block Handicap
1 Archie SLOAN VC Jubilee
2 George ABBOTT-STACEY Unattached
3 Rory BURKE PPYCC
4 Samuel JAQUES PPYCC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here