Sunday, December 5, 2021
HomeTrack LeaguesResultsHerne Hill Track League 19 May 2010

Herne Hill Track League 19 May 2010

-

Under 12
Scratch
League
1 Freddie WRIGHT
2 Rachel JARY
3 Charlotte COLE-HOSSAIN
4 Max BERGIN
5 Freddie ARGENT
6 Isaac BROWN
Points
1 Freddie WRIGHT
2 Rachel JARY
3 Charlotte COLE-HOSSAIN
4 Max BERGIN
5 Freddie ARGENT
6 Isaac BROWN
Handicap Sprint
1 Max BERGIN
2  Isaac BROWN
3 Freddie ARGENT
4 Charlotte COLE-HOSSAIN
5 Freddie WRIGHT
6 Rachel JARY
Win Out
1 Freddie WRIGHT
2 Charlotte COLE-HOSSAIN
3 Rachel JARY
4 Freddie ARGENT
5 Isaac BROWN
6 Max BERGIN

Over 12
Scratch

1 Tristan LAMBERT
2 Arben ZILCI
3 George JARY
4 Chris MCGOVERN
5 Josh COLE-HOSSAIN
5 Abi VAN TWISK
Points
1 Tristan LAMBERT
2 Arben ZILCI
3 Chris MCGOVERN
4 George JARY
5 Josh COLE-HOSSAIN
6 Andrew BRADSHAW
Handicap Sprint
1 Andrew BRADSHAW
2 Josh COLE-HOSSAIN
3 Arben ZILCI
4 Chris MCGOVERN
5 George JARY
6 Aidan WOOLVEN
Win Out
1 Tristan LAMBERT
2 Andrew BRADSHAW
3 Arben ZILCI
4 Josh COLE-HOSSAIN
5 Chris MCGOVERN
6 George JARY

Senior A+B
Warm-Up Race
1 Bryan TAYLOR
2 Symon LEWIS
3 Jason CATTERMOLE
4 Yasuyuki SAKURAI
5 James SOLLY
6 Stuart HOURIGAN
Handicap Sprint
Heat 1

1 Anthony BRISTOW
2 Symon LEWIS
Heat 2

1 Yasuyuki SAKURAI
2 Toby BLACKMAN
Heat 3

1 Darren PAICE
2 Michael COOPER
Heat 4

1 Chris COLE
2 Eli LASSMAN
Final
1 Symon LEWIS
2 Michael COOPER
3 Chris COLE
4 Toby BLACKMAN
5 Eli LASSMAN
6 Anthony BRISTOW
20k Scratch
1 Bryan TAYLOR
2 James SOLLY
3 Symon LEWIS
4 Philip WATKINS
5 John MCCLELLAND
6 Matthew THEOBALDS
7 Jake MARTIN
Lap Leader Jake MARTIN
Prime 1 Symon LEWIS
Prime 2 Iain COOK

Senior A
6 Lap Scratch
1 John MCCLELLAND
2 Bryan TAYLOR
3 Symon LEWIS
4 Yasuyuki SAKURAI
5 Iain COOK
6 James SOLLY
Course du Points
1 Bryan TAYLOR
2 Symon LEWIS
3 James SOLLY
4 Jules BIRKS
5 Iain COOK
Devil
1 Bryan TAYLOR
2 John MCCLELLAND
3 James SOLLY
4 Jules BIRKS
5 Jason CATTERMOLE
6 Iain COOK

Senior B
5 Lap Scratch

1 Charlie HOPE
2 Simon SCHMIDT
3 Estelle ROGERS
4 Alan STRANG
5 Tom PHILLIPS
6 Tomas BALLHATCHET
Course du Points
1 Keir APPERLY
2 Tony ALLEN
3 Tom FREKE
4 Andrew SNOWBALL
5 Daniel LEWIS
6 Tomas BALLHATCHET
7 Will HEDDEN
8 Crispin JONES
Devil
1 Charlie HOPE
2 Simon SCHMIDT
3 Elliot PHILLIPS
4 Carlos CONCEICAO
5 Tomas BALLHATCHET
6 Crispin JONES

Over 50’s + Women
3 Lap Dash
1 Keir APPERLY
2 Estelle ROGERS
3 Jim ROBERTSON
4 Zoe LEWIS
5 Andy KNIGHT
6 Doug CONROY

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here