Tuesday, November 30, 2021
HomeTrack LeaguesResultsPreston Park Track League 12 May 2010

Preston Park Track League 12 May 2010

-

Seniors
Scratch 8 Laps
1 Lee Povey Team Terminator
2 Brock Duncumb-Rogers OneLife Development Squad
3 Ashley Dennis VC Jubilee
4 Benjamin Miller Brighton Excelsior CC
5 Nicholas Smith VC Jubilee
6 Andrew Parle Brighton Mitre

Handicap Heat 1 1 Laps
1 Sam Cheesman OneLife-Fuga
2 Lee Povey Team Terminator
3 Daniel Clark Unattached
4 Mark Turner Science in Sport
5 Stuart Bettis Team Terminator
6 Philip Burnett Mosquito Bikes Racing Team

Handicap Heat 2 1 Laps
1 Mark Burgess Team Terminator
2 Anthony Rogers Brighton Excelsior
3 Charlie Heffernan VC Jubilee
4 Alan Cooper Brighton Excelsior
5 Martin O’Brien Brighton Mitre
6 Jack Oliver-Blaney Team Terminator

Handicap Heat 3 1 Laps
1 Matthew Butt Un-attached
2 Brock Duncumb-Rogers OneLife Development Squad
3 Milo Burdeau OneLife Development Squad
4 Andrew Parle Brighton Mitre
5 Nick Jepson Brighton Excelsior
6 Tim Hill  Preston Park Youth CC

Handicap Heat 4 1 Laps
1 Sara Gent OneLife Development Squad
2 Steve Kane Brighton Excelsior
3 Matthew Earnshaw Brighton Excelsior CC
4 Ashley Dennis VC Jubilee
5 Jack Hoyle  Preston Park Youth CC
6 Ben Gerrey VC Jubilee

Handicap Final 1 Laps
1 Sam Cheesman OneLife-Fuga
2 Steve Kane Brighton Excelsior
3 Lee Povey Team Terminator
4 Anthony Rogers Brighton Excelsior
5 Sara Gent OneLife Development Squad
6 Brock Duncumb-Rogers OneLife Development Squad

Seniors B
Points 10 Laps
1 Anthony Rogers Brighton Excelsior
2 Jack Hoyle  Preston Park Youth CC
3 Matthew Earnshaw Brighton Excelsior CC
4 Nick Jepson Brighton Excelsior
5 Steve Kane Brighton Excelsior
6 Milo Burdeau OneLife Development Squad

Under 8
Scratch 1 Laps
1 Rahul Fortescue Talwar  Preston Park Youth CC
2 Rory Burke  Preston Park Youth CC
3 Oliver Brooker VC Jubilee
4 George Abbot-Stacey Unattached

Under 10
Scratch 1 Laps
1 Noah Ridgway-Brown  Preston Park Youth CC
2 Bethany Lewis VC Jubilee
3 Stan Abbott-Stacey  Preston Park Youth CC
4 Richard Hoyle  Preston Park Youth CC
5 Dominic Kazlauskas Science in Sport
6 Charles Brooker VC Jubilee

Under 10/Under 8
Handicap 1 Laps
1 Noah Ridgway-Brown  Preston Park Youth CC
2 Dominic Kazlauskas Science in Sport
3 Bethany Lewis VC Jubilee
4 Bradley Burke  Preston Park Youth CC
5 Charles Brooker VC Jubilee
6 Stan Abbott-Stacey  Preston Park Youth CC

Under 12
Scratch 2 Laps
1 Amy Smith VC Jubilee
2 Thomas Burnett  Preston Park Youth CC
3 Benjamin O’Brien  Preston Park Youth CC
4 Douglas McCauley  Preston Park Youth CC
5 Edward O’Brien  Preston Park Youth CC
6 Joe Hill  Preston Park Youth CC

Handicap 1 Laps
1 Isaac Wright  Preston Park Youth CC
2 Thomas Burnett  Preston Park Youth CC
3 Lois Parle  Preston Park Youth CC
4 Joe Hill  Preston Park Youth CC
5 Sam Booth  Preston Park Youth CC
6 Benjamin O’Brien  Preston Park Youth CC

Under 14
Dash 2 Laps
1 Matthew Hill VC Jubilee
2 Jake Marley VC Jubilee
3 Gabriel Parle  Preston Park Youth CC
4 Spencer Thomas  Preston Park Youth CC
5 Megan Lewis VC Jubilee
6 Oliver Moors Crawley Cycling Club

Scratch
1 Matthew Hill VC Jubilee
2 Spencer Thomas  Preston Park Youth CC
3 Jake Marley VC Jubilee
4 Gabriel Parle  Preston Park Youth CC
5 Megan Lewis VC Jubilee
6 Oliver Moors Crawley Cycling Club

Under 16
Scratch

1 Michael Dixon VC Jubilee
2 Amy Jacobs VC Jubilee
3 Jack Priddle VC Jubilee
4 Imogen Farlie VC Jubilee
5 Sarah Cooper VC Jubilee

Dash 2 Laps
1 Michael Dixon VC Jubilee
2 Imogen Farlie VC Jubilee
3 Amy Jacobs VC Jubilee
4 Jack Priddle VC Jubilee
5 Sarah Cooper VC Jubilee

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here