Saturday, November 27, 2021
HomeTrack LeaguesResultsWelwyn Track League 23 April 2010

Welwyn Track League 23 April 2010

-

Full report

Senior
10 lap scratch A
1 Ed BIRD Glendene
2 George OLIVE Finchley RT
3 Robert COX Cambridge
10 lap Block Handicap Odd Numbers
1 Ed BIRD Glendene
2 David LANGLANDS Fenland Cl
3 Chris RICHARDSON Agiskoviner
10 lap Block Handicap Even Numbers
1 Robert COX Cambridge
2 Jim LEWIS Glendene
3 Trevor BURKE Finchley RT
Devil A
1 Jim LEWIS Glendene
2 Ed BIRD Glendene
3 Robert COX Cambridge
10 lap scratch B
1 Gavin ATKINS Hemel Hempstead
2 Sam KING Cambridge
3 Alan GALLOWAY CC Luton
10 lap Points B
1 Alan GALLOWAY CC Luton
2 Gavin ATKINS Hemel Hempstead
3 Ben BAILEY Welwyn Wheelers
10 mile
1 George OLIVE Finchley RT
2 Jim LEWIS Glendene
3 Chris RICHARDSON Agiskoviner

Youth AB
5 Lap Scratch
1 Ollie PLUMLEY Welwyn Wheelers
2 Joseph FRY Welwyn Wheelers
3 Kristian WOOLFE Kingscliffe Flyers
500m Handicap
1 Andrew LEVERTON CC Ashwell
2 Ollie PLUMLEY Welwyn Wheelers
3 Kristian WOOLFE Kingscliffe Flyers
5 Lap Points
1 Ollie PLUMLEY Welwyn Wheelers
2 Christian WOOLFE Kingscliffe
3 Joseph FRY Welwyn Wheelers

Youth BC
4 Lap Scratch
1 Archie WISHART Welwyn Wheelers
2 Ollie FENSOM Spalding
3 Jack PLUMLEY Welwyn Wheelers
Devil
1= Ollie FENSOM Spalding
1= Archie WISHART Welwyn Wheelers
5 Lap Points
1 Archie WISHART Welwyn Wheelers
2 Jack PLUMLEY Welwyn Wheelers
3 Chloe EVANS Welwyn Wheelers
4 Lap Combined ABC Handicap
1 Kristian WOOLFE Kingscliffe Flyers
2 Ollie PLUMLEY Welwyn Wheelers
3 Archie WISHART Welwyn Wheelers

Youth  CDE
4 Lap Scratch
1 Marcus BURNETT Icknield
2 Will RAYMOND Welwyn Wheelers
3 Tom STREET Welwyn Wheelers
500m Handicap
1 Matt ELLIS Spalding
2 Will RAYMOND Welwyn Wheelers
3 Tom DURKIN Welwyn Wheelers
4 Lap Handicap/Devil
1 Marcus BURNETT Icknield
2 Tom STREET Welwyn Wheelers
3 Tom DURKIN Welwyn Wheelers
4 Lap Handicap
1 Matt ELLIS Spalding
2 Alexi EDWARDS Welwyn Wheelers
3 Marcus BURNETT Icknield

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here