Saturday, November 27, 2021
HomeTrack LeaguesResultsReading Track League 8 June 2009

Reading Track League 8 June 2009

-

Report and photos available

Senior A

10 Lap Scratch
1 Steve LEGG RT316
2 Felix ENGLISH Team Corridori
3 Stephen BRADBURY Palmer Park Velo
4 Gavin MITCHELL Twickenham CC

10 Lap Derny Motor Paced Final
1 Matthew GITTINGS AW Cycles
2 Bryan TAYLOR VC Londres
3 Sam STURGEON Team Terminator

AW Cycles Endurance 10k
1 Bryan TAYLOR VC Londres
2 Matthew GITTINGS AW Cycles
3 Felix ENGLISH Team Corridori
4 Martin DAWKINS Team Quest

Senior B

10 Lap Scratch
1 Donal LINHEHAN Newbury RC
2 Anthony MOYE Luton CC
3 Rikki PANKHURST AW Cycles

10 Lap Derny Motor Paced Final
1 Cameron SWARBRICK Royal Navy & Royal Marines Cycling Association
2 Frazier CARR Palmer Park Velo
3 Donal LINEHAN Newbury RC

AW Cycles Endurance 10k
1 Anthony MOYE Luton CC
2 Gavin SPIERS Reading CC
3 Rikki PANKHURST AW Cycles

Ladies

10 Lap Scratch
1 Harriet OWEN Bicester Millenium
2 Emily HOGGE dna Cycles
3 Jayne PAINE Willesden CC

10 Lap Derny Motor Paced Final
1 Harriet OWEN Bicester Millenium
2 Natalie HILL Hillingdon Slipstreamers
3 Jayne PAINE Willesden CC

AW Cycles Endurance 10k
1 Jayne PAINE Willesden CC
2 Denise CATER Farnborough & Camberley CC

Youth

Under 16

Handicap
1 William MACKE Palmer Park Velo
2 Harry STRUDLEY Palmer Park Velo
3 Dominic BUTLER Palmer Park Velo

Unknown Distance
1 William MACKE Palmer Park Velo
2 Harry STRUDLEY Palmer Park Velo
3 Dominic BUTLER Palmer Park Velo

5 Lap Scratch
1 William MACKE Palmer Park Velo
2 Harry STRUDLEY Palmer Park Velo
3 Dominic BUTLER Palmer Park Velo

Derny Motor Paced 6 Lap Final
1 William MACKE Palmer Park Velo
2 Harry STRUDLEY Palmer Park Velo
3 Dominic BUTLER Palmer Park Velo

Under 14

Handicap
1 George WITHERS Palmer Park Velo
2 Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo
3 Jason PITT Palmer Park Velo

Unknown Distance
1 Jason PITT Palmer Park Velo
2 George WITHERS Palmer Park Velo
3 Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo

5 Lap Scratch
1 George WITHERS Palmer Park Velo
2 Jason PITT Palmer Park Velo
3 Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo

Derny Motor Paced 6 Lap Final
1 George WITHERS Palmer Park Velo
2 Jason PITT Palmer Park Velo
3 Daniel LANSLEY Palmer Park Velo

Under 12

Handicap
1 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo
2 Reg PAY Palmer Park Velo
3 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo

Unkown Distance
1 Reg PAY Palmer Park Velo
2 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo
3 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo

5 Lap Scratch
1 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo
2 Reg PAY Palmer Park Velo
3 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo

Derny Motor Paced 6 Lap Final
1 Reg PAY Palmer Park Velo
2 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo
3 Abbie DENTUS Palmer Park Velo

Under 10

Handicap
1 Callum MacLEOD Palmer Park Velo
2 Luis HINDMAN Palmer Park Velo
3 Emma PITT Palmer Park Velo

5 Lap Scratch
1 Callum MacLEOD Palmer Park Velo
2 Emma PITT Palmer Park Velo
3 Luis HINDMAN Palmer Park Velo

Under 8

Handicap
1 Euan MacLEOD Palmer Park Velo

5 Lap Scratch
1 Euan MacLEOD Palmer Park Velo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here