Saturday, December 4, 2021
HomeTrack LeaguesResultsReading Track League 1 June 2009

Reading Track League 1 June 2009

-

Report and photos available

Reading Track League Individual Pursuit Final
1 Bryan TAYLOR VC Londres 5.15.83
2 Ian GREENSTREET Newbury RC 5.25.7

Senior A & B

10 Lap Hare & Hounds
1 George OLIVE VC St Raphael
2 Bryan TAYLOR VC Londres
3 Nick ABRAHAM BC Private Member
4 Rob KING Reading CC

Senior A

Devil
1 Bryan TAYLOR VC Londres
2 George OLIVE VC St Raphael
3 Matt GITTINGS AW Cycles

Keirin
1 Lee POVEY Team Terminator
2 Sam SERRUYA BC Private Member
3 Rob DRINKWATER sports-coaching.com

AW Cycles 20k Endurance
1 George OLIVE VC St Raphael
2 Matt GITTINGS AW Cycles
3 Stephen BRADBURY Palmer Park Velo
4 Rob KING Reading CC

Senior B

Devil
1 Anthony MOYE CC Luton
2 Stewart KING High Wycombe CC
3 Shea HINDMAN Maidenhead & District CC

Keirin
1 Dave DENTUS Team Quest
2 Dan MASLIN Hillingdon Slipstreamers
3 Rikki PANKHURST AW Cycles

AW Cycles 20k Endurance
1 Dan MASLIN Hillingdon Slipstreamers
2 Paul STEADMAN Reading CC
3 Andrew FOWKES Thames Velo

Ladies

Devil
1 Natalie HILL Hillingdon Slipstreamers
2 Cassie GLEDHILL dna Cycles
3 Emily HOGGE dna Cycles

Keirin
1 Harriet OWEN Bicester Millenium
2 Emma PATTERSON London Dynamo
3 Cassie GLEDHILL dna Cycle

AW Cycles 20k Endurance
1 Harriet OWEN Bicester Millenium

Youth

Under 16

200m Time Trial
1 Harry STRUDLEY Palmer Park Velo
2 Will MACKE Palmer Park Velo
3 Dominic BUTLER Palmer Park Velo

6 Lap Block Handicap
1 Will MACKE Palmer Park Velo
2 Harry STRUDLEY Palmer Park Velo
3 Dominic BUTLER Palmer Park Velo

10 Lap Scratch
1 Will MACKE Palmer Park Velo
2 Harry STRUDLEY Palmer Park Velo
3 Dominic BUTLER Palmer Park Velo

Under 14

200m Time Trial
1 George WITHERS Palmer Park Velo
2 Jason PITT Palmer Park Velo
3 Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo

6 Lap Block Handicap
1 Jason PITT Palmer Park Velo
2 Harvey WATSON Velocity Bikes CC
3 George WITHERS Palmer Park Velo

10 Lap Scratch
1 George WITHERS Palmer Park Velo
2 Jason PITT Palmer Park Velo
3 Harvey WATSON Velocity Bikes CC

Under 12

200m Time Trial
1 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo
2 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo
3 Reg PAY Palmer Park Velo

6 Lap Block Handicap
1 Reg PAY Palmer Park Velo
2 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo
3 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo

10 Lap Scratch
1 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo
2 Abbie DENTUS Palmer Park Velo
3 Reg PAY Palmer Park Velo

Under 10

200m Time Trial
1 Carl JOLLEY Palmer Park Velo
2 Callum MacLEOD Palmer Park Velo
3 Emma PITT Palmer Park Velo

6 Lap Block Handicap
1 Carl JOLLEY Palmer Park Velo
2 Callum MacLEOD Palmer Park Velo
3 Emma PITT Palmer Park Velo

10 Lap Scratch
1 Carl JOLLEY Palmer Park Velo
2 Emma PITT Palmer Park Velo
3 Callum MacLEOD Palmer Park Velo

Under 8

200m Time Trial
1 Euan MacLEOD

6 Lap Block Handicap
1 Euan MacLEOD

10 Laps Scratch
1 Euan MacLEOD

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here