Monday, July 15, 2024
HomeYouth eventsResultsBC Youth Track Omnium Series (South) Round 2 - Portsmouth

BC Youth Track Omnium Series (South) Round 2 – Portsmouth

-

Youth U12 Omnium: 500m Time Trial

1 David COUCH Palmer Park Velo RT / awcycles 45:30

2 Joe FRY Welwyn Wheelers 48:80

3 David BARNES Palmer Park Velo RT / awcycles 50:65

4 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo RT / awcycles 51:20

5 Benjamin SMITH Hillingdon Slipstreamers 52:20

6 William STREET Welwyn Wheelers 52:70

7 Megan LEWIS VC Jubilee 52:80

8 Archie WISHART Welwyn Wheelers 53:56

9 Amy BARNES VC Jubilee 53:69

10 Reg PAY Palmer Park Velo RT / awcycles 54:38

11 Abigail DENTUS Palmer Park Velo RT / awcycles 54:45

12 George NEEDHAM Palmer Park Velo RT / awcycles 55:00

13 Connor WOODFORD Hillingdon Slipstreamers 58:00

14 Amy SMITH VC Jubilee 58:00

15 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles 58:11

Youth U12 Omnium: 3km Points:

1 Joe FRY Welwyn Wheelers 13 pts

2 William STREET Welwyn Wheelers 5 pts

3 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo RT / awcycles 4 pts

4 Reg PAY Palmer Park Velo RT / awcycles 3 pts

5 Archie WISHART Welwyn Wheelers 3 pts

6 David BARNES Palmer Park Velo RT / awcycles 3 pts

7 Benjamin SMITH Hillingdon Slipstreamers 1 pt

8 David COUCH Palmer Park Velo RT / awcycles 1 pt

9 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles

10 Abigail DENTUS Palmer Park Velo RT / awcycles

11 Amy BARNES VC Jubilee

12 Connor WOODFORD Hillingdon Slipstreamers

13 George NEEDHAM Palmer Park Velo RT / awcycles

14 Megan LEWIS VC Jubilee

15 Amy SMITH VC Jubilee

Youth U12 Omnium: Devil:

1 Joe FRY Welwyn Wheelers

2 William STREET Welwyn Wheelers

3 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo RT / awcycles

4 Reg PAY Palmer Park Velo RT / awcycles

5 Archie WISHART Welwyn Wheelers

6 David BARNES Palmer Park Velo RT / awcycles

7 Benjamin SMITH Hillingdon Slipstreamers

8 David COUCH Palmer Park Velo RT / awcycles

9 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles

10 Abigail DENTUS Palmer Park Velo RT / awcycles

11 Megan LEWIS VC Jubilee

12 Connor WOODFORD Hillingdon Slipstreamers

13 George NEEDHAM Palmer Park Velo RT / awcycles

14 Amy BARNES VC Jubilee

15 Amy SMITH VC Jubilee

Youth U12 Omnium: Sprint:

1 Joe FRY Welwyn Wheelers

2 David COUCH Palmer Park Velo RT / awcycles

3 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo RT / awcycles

4 David BARNES Palmer Park Velo RT / awcycles

5 Benjamin SMITH Hillingdon Slipstreamers

6 Archie WISHART Welwyn Wheelers

7 William STREET Welwyn Wheelers

8 Amy BARNES VC Jubilee

9 Megan LEWIS VC Jubilee

10 Reg PAY Palmer Park Velo RT / awcycles

11 Abigail DENTUS Palmer Park Velo RT / awcycles

12 George NEEDHAM Palmer Park Velo RT / awcycles

13 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles

14 Connor WOODFORD Hillingdon Slipstreamers

15 Amy SMITH VC Jubilee

Youth U12 Omnium: 3km Scratch:

1 Joe FRY Welwyn Wheelers

2 Reg PAY Palmer Park Velo RT / awcycles

3 Archie WISHART Welwyn Wheelers

4 David BARNES Palmer Park Velo RT / awcycles

5 Benjamin SMITH Hillingdon Slipstreamers

6 William STREET Welw
yn Wheelers

7 David COUCH Palmer Park Velo RT / awcycles

8 Abigail DENTUS Palmer Park Velo RT / awcycles

9 Amy BARNES VC Jubilee

10 George NEEDHAM Palmer Park Velo RT / awcycles

11 Megan LEWIS VC Jubilee

12 Connor WOODFORD Hillingdon Slipstreamers

13 Amy SMITH VC Jubilee

14 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo RT / awcycles

15 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here