Monday, July 15, 2024
HomeYouth eventsResultsBC Youth Track Omnium Series (South) Round 2 - Portsmouth

BC Youth Track Omnium Series (South) Round 2 – Portsmouth

-

Youth U14 Boys Omnium: 1km Time Trial

1 Daniel MASLIN Hillingdon Slipstreamers 1:24:42

2 Ashley DENNIS VC Jubilee 1:31:16

3 Andy SHACKEL i-team Cyclists Club 1:33:25

4 Oliver PLUMLEY Welwyn Wheelers 1:33:71

5 George WITHERS Palmer Park Velo RT / awcycles 1:34:98

6 Euan CATTERMOLE Velo Club De Londres 1:35:24

7 Jason PITT Palmer Park Velo RT / awcycles 1:35:50

8 Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo RT / awcycles 1:35:94

9 Alan TROLOVE West Suffolk Wheelers 1:36:66

10 Keiran LAURIE Velo Club De Londres 1:37:38

11 Harvey WATSON Velocity Bikes CC 1:39:09

12 David CONCEICAO Velo Club De Londres 1:39:54

13 Daniel LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles 1:40:07

14 Jack HOYLE Preston Park Youth CC 1:41:53

15 Max STEADMAN Reading CC / Mar Services / Hale Partnership / Provision 1:43:02

16 George WOOD Maldon & District CC 1:47:75

17 John ELLIS Palmer Park Velo RT / awcycles 1:48:13

18 Callum BUTTERWORTH Portsmouth North End CC 1:50:12

Youth U14 Boys Omnium: 6km Points

1 Daniel MASLIN Hillingdon Slipstreamers 15 pts

2 Ashley DENNIS VC Jubilee 6 pts

3 David CONCEICAO Velo Club De Londres 4 pts

4 Alan TROLOVE West Suffolk Wheelers 4 pts

5 Harvey WATSON Velocity Bikes CC 2 pts

6 Keiran LAURIE Velo Club De Londres 2 pts

7 Andy SHACKEL i-team Cyclists Club 1 pt

8 Jason PITT Palmer Park Velo RT / awcycles

9 Euan CATTERMOLE Velo Club De Londres

10= George WOOD Maldon & District CC

Daniel LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles

Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo RT / awcycles

Max STEADMAN Reading CC / Mar Services / Hale Partnership / Provision

Oliver PLUMLEY Welwyn Wheelers

George WITHERS Palmer Park Velo RT / awcycles

Jack HOYLE Preston Park Youth CC

Callum BUTTERWORTH Portsmouth North End CC

John ELLIS Palmer Park Velo RT / awcycles

Youth U14 Boys Omnium: Devil

1 Daniel MASLIN Hillingdon Slipstreamers

2 Andy SHACKEL i-team Cyclists Club

3 Jason PITT Palmer Park Velo RT / awcycles

4 George WITHERS Palmer Park Velo RT / awcycles

5 Euan CATTERMOLE Velo Club De Londres

6 Max STEADMAN Reading CC / Mar Services / Hale Partnership / Provision

7 Ashley DENNIS VC Jubilee

8 Harvey WATSON Velocity Bikes CC

9 David CONCEICAO Velo Club De Londres

10 Alan TROLOVE West Suffolk Wheelers

11 Keiran LAURIE Velo Club De Londres

12 Jack HOYLE Preston Park Youth CC

13 George WOOD Maldon & District CC

14 Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo RT / awcycles

15 John ELLIS Palmer Park Velo RT / awcycles

16 Callum BUTTERWORTH Portsmouth North End CC

17 Daniel LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles

18 Oliver PLUMLEY Welwyn Wheelers

Youth U14 Boys Omnium: Sprint

1 Daniel MASLIN Hillingdon Slipstreamers

2 Ashley DENNIS VC Jubilee

3 Andy SHACKEL i-team Cyclists Club

4 Oliver PLUMLEY Welwyn Wheelers

5 George WITHERS Palmer Park Velo RT / awcycles

6 Euan CATTERMOLE Velo Club De Londres

7 Jason PITT Palmer Park Velo RT / awcycles

8 Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo RT / awcycles

9 Keiran LAURIE Velo Club De Londres

10 Harvey WATSON Velocity Bikes CC

11 Alan TROLOVE West Suffolk Wheelers

12 David CONCEICAO Velo Club De Londres

13 Daniel LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles

14 Jack HOYLE Preston Park Youth CC

15 Max STEADMAN Reading CC / Mar Services / Hale Partnership / Provision

16 George WOOD Maldon & District CC

17 John ELLIS Palmer Park Velo RT / awcycles

18 Callum BUTTERWORTH Portsmouth North End CC

Youth U14 Boys Omnium: 6km Scratch Race

1 Daniel MASLIN Hillingdon Slipstreamers

2 Andy SHACKEL i-team Cyclists Club

3 Alan TROLOVE West Suffolk Wheelers

4 Ashley DENNIS VC Jubilee

5 Harvey WATSON Velocity Bikes CC

6 Oliver PLUMLEY Welwyn Wheelers

7 Keiran LAURIE Velo Club De Londres

8 Jason PITT Palmer Park Velo RT / awcycles

9 Max STEADMAN Reading CC / Mar Services / Hale Partnership / Provision

10 Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo RT / awcycles

11 Euan CATTERMOLE Velo Club De Londres

12 George WITHERS Palmer Park Velo RT / awcycles

13 David CONCEICAO Velo Club De Londres

14 George WOOD Maldon & District CC

15 Jack HOYLE Preston Park Youth CC

16 John ELLIS Palmer Park Velo RT / awcycles

17 Callum BUTTERWORTH Portsmouth North End CC

18 Daniel LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here