Monday, July 15, 2024
HomeYouth eventsResultsBC Youth Track Omnium Series (South) Round 2 - Portsmouth

BC Youth Track Omnium Series (South) Round 2 – Portsmouth

-

Youth U16 Boys Omnium: Overall

1 Oliver ROSSI Glendene CC / Biketrax 5 pts

2 Stephen BRADBURY Palmer Park Velo RT / awcycles 11 pts

3 Charlie HEFFERNAN VC Jubilee 23 pts

4 Jim LEWIS Glendene CC / Biketrax 24 pts

5 Tom GALLACHER Welwyn Wheelers 28 pts

6 Ben BAILEY Welwyn Wheelers 30 pts

7 Daniel SNOW Welwyn Wheelers 44 pts

8 Dante CARPENTER Fit-for/Cycles Dauphin/Cycles Dauphin / Merckx Bikes / For Goodness Shakes 50 pts

9 Cameron SWARBRICK Royal Navy & Royal Marines Cycling Association 50 pts

10 William MACKE Palmer Park Velo RT / awcycles 51 pts

11 Luke DRUMMOND Palmer Park Velo RT / awcycles 54 pts

12 Nicholas SMITH VC Jubilee 59 pts

13 Mark SMITH Welwyn Wheelers 60 pts

14 Brock DUNCUMB ROGERS Preston Park Youth CC 60 pts

15 Alex ANDERSON Welwyn Wheelers 69 pts

16 Elliot TABRAHAMS-DOWERS Ingear Development Squad / One Life Sports & Leisure 70 pts

17 David SWAN Fit-for/Cycles Dauphin/ Cycles Dauphin / Merckx Bikes / For Goodness Shakes 74 pts

18 Frazier CARR Palmer Park Velo RT / awcycles 75 pts

19 Milo BURDEAU Ingear Development Squad / One Life Sports & Leisure 78 pts

20 Tanveer MANN Hillingdon Slipstreamers 88 pts

21 Jack OLIVER-BLANEY Preston Park Youth CC 89 pts

22 Harry STRUDLEY Palmer Park Velo RT / awcycles 91 pts

23 Kristian CAVE Velo Club De Londres 92 pts

24 Samuel MALONEY VC Jubilee 98 pts

25 Alex HARDING Poole Wheelers CC 100 pts

26 George FARRELL Welwyn Wheelers 107 pts

Youth U16 Girls Omnium: Overall

1 Natalie HILL Hillingdon Slipstreamers 5 pts

2 Bryony DARBON Velo Club De Londres 11 pts

3 Stephanie MAY Hillingdon Slipstreamers 14 pts

Youth U14 Boys Omnium: Overall

1 Daniel MASLIN Hillingdon Slipstreamers 5 pts

2 Andy SHACKEL i-team Cyclists Club 17 pts

3 Ashley DENNIS VC Jubilee 17 pts

4 Jason PITT Palmer Park Velo RT / awcycles 34 pts

5 George WITHERS Palmer Park Velo RT / awcycles 35 pts

6 Alan TROLOVE West Suffolk Wheelers 37 pts

7 Euan CATTERMOLE Velo Club De Londres 37 pts

8 Harvey WATSON Velocity Bikes CC 39 pts

9 Oliver PLUMLEY Welwyn Wheelers 42 pts

10 Keiran LAURIE Velo Club De Londres 43 pts

11 David CONCEICAO Velo Club De Londres 47 pts

12 Duncan LAWRENCE Palmer Park Velo RT / awcycles 51 pts

13 Max STEADMAN Reading CC / Mar Services / Hale Partnership / Provision 56 pts

14 Jack HOYLE Preston Park Youth CC 65 pts

15 George WOOD Maldon & District CC 69 pts

16 Daniel LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles 71 pts

17 John ELLIS Palmer Park Velo RT / awcycles 75 pts

18 Callum BUTTERWORTH Portsmouth North End CC 79 pts

Youth U14 Girls Omnium: Overall

1 Emily BARNES Palmer Park Velo RT / awcycles 7 pts

2 Kimberley ENGLISH Palmer Park Velo RT / awcycles 13 pts

3 Amy JACOBS VC Jubilee 14 pts

4 Sara GENT Ingear Development Squad / One Life Sports & Leisure 18 pts

5 Ellie GILHAM Bournemouth Arrow CC – Hotel Collingwood 25 pts

6 Kate METALLI Palmer Park Velo RT / awcycles 29 pts

7 Imogen FARLIE V C Jubilee 34 pts

Youth U12 Omnium: Overall

1 Joe FRY Welwyn Wheelers 5 pts

2 David BARNES Palmer Park Velo RT / awcycles 17 pts

3 David COUCH Palmer Park Velo RT / awcycles 18 pts

4 William STREET Welwyn Wheelers 21 pts

5 Archie WISHART Welwyn Wheelers 22 pts

6 Benjamin SMITH Hillingdon Slipstreamers 22 pts

7 Joseph LINEHAN Palmer Park Velo RT / awcycles 24 pts

8 Reg PAY Palmer Park Velo RT / awcycles 26 pts

9 Amy BARNES VC Jubilee 35 pts

10 Abigail DENTUS Palmer Park Velo RT / awcycles 40 pts

11 Megan LEWIS VC Jubilee 43 pts

12 George NEEDHAM Palmer Park Velo RT / awcycles 47 pts

13 Connor WOODFORD Hillingdon Slipstreamers 51 pts

14 Matthew LANSLEY Palmer Park Velo RT / awcycles 52 pts

15 Amy SMITH VC Jubilee 57 pts

Youth U12 Girls: Overall

1 Amy BARNES VC Jubilee 35 pts

2 Abigail DENTUS Palmer Park Velo RT / awcycles 40 pts

3 Megan LEWIS VC Jubilee 43 pts

4 Amy SMITH VC Jubilee 57 pts

Youth U10 Omnium: Overall

1 Carl JOLLY Hillingdon Slipstreamers 5 pts

2 Damon KING Palmer Park Velo RT / awcycles 12 pts

3 Callum MacLEOD Palmer Park Velo RT / awcycles 12 pts

4 Tom STREET Welwyn Wheelers 17 pts

5 Thomas DURKIN Welwyn Wheelers 19 pts

6 Christopher BRANT Palmer Park Velo RT / awcycles 19 pts

7 Rebecca HURST Poole Wheelers CC 30 pts

8 Cory ANDERSON Preston Park Youth CC 32 pts

9 Jacob KILBY Palmer Park Velo RT / awcycles 35 pts

10 Anna LINEHAN Palmer Park Velo RT / awcycles 41 pts

11 Bethany LEWIS VC Jubilee 42 pts

12 Zachary CODMAN MASON Palmer Park Velo RT / awcycles 46 pts

Youth U10 Girls: Overall

1 Rebecca HURST Poole Wheelers CC 30 pts

2 Anna LINEHAN Palmer Park Velo RT / awcycles 41 pts

3 Bethany LEWIS VC Jubilee 42 pts

Youth U8 Omnium: Overall

1 Joe McGUINNESS Palmer Park Velo RT / awcycles 4 pts

2 Euan MacLEOD Palmer Park Velo RT / awcycles 9 pts

3 Emily CONN Palmer Park Velo RT / awcycles 11 pts

Youth U8 Girls

1 Emily CONN Palmer Park Velo RT / awcycles 11 pts

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here