Senior A & B

32 lap scratch
1 Anthony NASH Scunthorpe Poly CC
2 John BREARLEY Cottingham Coureurs
3 David BREARLEY Cottingham Coureurs
3 lap
Dash Final
1 David BREARLEY Cottingham Coureurs
2 Anthony NASH Scunthorpe Poly CC
3 Jordan HARGREAVES Wallis CYCLES

Senior A

10 lap Scratch
1 Jordan HARGREAVES Wallis Cycles
2 Ollie WOOD Aire Valley RC
3 Anthony NASH Scunthorpe Poly CC
12 lap
Course de Primes
1 Anthony NASH Scunthorpe Poly CC
2 David BREARLEY Cottingham Coureurs
3 Ollie WOOD Aire Valley RC
4 Tim HIGGINGS Scunthorpe RC
5 Jordan HARGREAVES Wallis Cycles

Senior B

8 lap Scratch
1 Mark MINTING Dinnington RC
2 Melissa LOWTHER Aire Valley RC
3 Simon COCKER Witham Wheelers
10 lap
Course de Primes
1 Colin PAYNE VC Lincoln
2 Simon BEEDHAM Lincsquad
3 Simon COCKER Witham Wheelers
4 Torin CANNINGS Lincsquad
5 Kevan UNSWORTH BC Private Member

Women

3 lap Dash Final
1 Melissa LOWTHER Aire Valley RC
2 Jodie BRUMHEAD Cottingham Coureurs
3 Jessie WALKER RST Racing Team-Trigon

Under 16

Sprint
1 Joshua DUNHAM Star Bikes RT
2 David BOLLAND Liverpool Mercury

Under 14/Under 16

4 lap Scratch
1 Joshua DUNHAM Star Bikes RT
2 Reece WOOD Aire Valley RC
3 David BOLLAND Liverpool Mercury
2 lap Handicap

1 Tom YEATS Lincsquad
2 Robyn BOLLAND Liverpool Mercury
3 Ana GILL Heanor Clarion CC
5 lap Block Handicap
1 Robert HARPER Wakefield Tri Club

2 Max WILLIAMSON Lincsquad
3 Robyn BOLLAND Liverpool Mercury

Under 14/Under 16 Girls

Sprint
1 Robyn BOLLAND Liverpool Mercury
2 Louise BEEDHAM Lincsquad
3 Ana GILL Heanor Clarion CC

Under 14

Sprint
1 Reece WOOD Aire Valley RC
2 Robert HARPER Wakefield Tri Club
3 Joey WALKER RST Racing Team-Trigon

Under 8/Under 12

3 lap Scratch
1 Ben WAIT Lincsquad
2 Jacob FEETHAM Wakefield Tri Club
3 Lewis NUTT Dinnington RC

2 lap Handicap
1 Max POOLE Lincsquad
2 Jay DOWNING Dinnington RC
3 Ben WAIT Lincsquad

2 lap Block Handicap
1 Max POOLE Lincsquad
2 Jay DOWNING Dinnington RC
3 Jacob FEETHAM Wakefield Tri Club

Under 12

Sprint
1 Ben WAIT Lincsquad
2 Jacob FEETHAM Wakefield Tri Club
3 Lewis NUTT Dinnington RC

Under 8

Sprint
1 Max POOLE Lincsquad
2 Jay DOWNING Dinnington RC

Similar Articles