Results from Inter Regional Track Championships 2010 Day 1 Morning

http://www.fleischermeister.eu/sharre/anketa-na-vizu-kipr-obrazets.html Girls Sprint
игра найти предметы в комнате Qualifying
1 Jessica CRAMPTON North West 12.481 CR
2 Sarah CROWLEY Wales 12.897
3 Imogen FARLIE South East 13.186
4 Kate McCULLOUGH-YOUNG Scotland 13.317
5 Paige MILLWARD West Midlands 13.567
6 Natalie HILL Central 13.734
7 Jessica O’BRIEN Yorkshire 14.536
8 Ellie GILHAM South 14.584
9 Lucy HARPER Eastern 14.710
10 Laura CLODE South West 14.794
11 Emily THODAY East Midlands 15.744

follow link Round 1
Heat 1
1 Jessica CRAMPTON North West 14.129
2 Ellie GILHAM South
3 Lucy HARPER Eastern

Heat 2
1 Sarah CROWLEY Wales 13.550
2 Laura CLODE South West
3 Jessica O’BRIEN Yorkshire

Heat 3
1 Imogen FARLIE South East 13.556
2 Natalie HILL Central
3 Emily THODAY East Midlands

Heat 4
1 Kate McCULLOUGH-YOUNG Scotland 13.230
2 Paige MILLWARD West Midlands

Boys Sprint
Qualifying
1 Matt ROTHERHAM North West 11.482
2 Sassan EMADI West Midlands 11.714
3 Jake WOMERSLEY Yorkshire 11.939
4 Dan MASLIN Central 11.946
5 Robbie WESTWOOD Wales 12.031
6 Ben GREEN East Midlands 12.040
7 Cam SWARBRICK Central 12.218
8 Owen JAMES Wales 12.414
9 Angus GILLIES Scotland 12.461
10 Tristan ROBBINS South 12.500
11 Oliver PLUMLEY Eastern 12.517
12 Jack HOYLE South East 12.552
13 Daniel DICKENSON Yorkshire 12.559
14 Jack CRACKNELL West Midlands 12.623
15 Charlie WILSON Scotland 12.963
16 Sam BROUGHTON East Midlands 13.001
17 Taylor CARDUS North East 13.181
18 Will STEPHENSON South 13.225
19 Chris OAKLEY Ulster 13.286
20 Charlie TANFIELD North East 13.287
21 Daniel STUART Ulster 13.407
22 Jack PLUMMER South West 13.743

Round 1
Heat 1
1 Taylor CARDUS North East 13.088
2 Charlie TANFIELD North East
3 Daniel STUART Ulster

Heat 2
1 Will STEPHENSON South 13.008
2 Jack PLUMMER South West
3 Chris OAKLEY Ulster

Heat 3
1 Angus GILLIES Scotland 13.080
2 Sam BROUGHTON East Midlands

Heat 4
1 Tristan ROBBINS South 13.532
2 Charlie WILSON Scotland

Heat 5
1 Jack CRACKNELL West Midlands 12.753
2 Oliver PLUMLEY Eastern

Heat 6
1 Daniel DICKENSON Yorkshire 12.454
2 Jack HOYLE South East

Heat 7
1 Matt ROTHERHAM North West 13.352
2 Owen JAMES Wales

Heat 8
1 Sassan EMADI West Midlands 12.181
2 Cam SWARBRICK Central

Heat 9
1 Ben GREEN East Midlands 13.331
2 Jake WOMERSLEY Yorkshire

Heat 10
1 Dan MASLIN Central 12.351
2 Robbie WESTWOOD Wales

Girls 10km Scratch
1 Lucy GARNER East Midlands
2 Amy ROBERTS Wales
3 Melissa BURY North West
4 Elinor BARKER Wales
5 Alice BARNES Central
6 Emily BARNES South East
7 Amy JACOBS South East
8 Rosie BLOUNT East Midlands
9 Kiera McVITTY Eastern
10 Emily NELSON West Midlands
11 Beth HAYWARD Eastern
12 Stephanie HIGGS South
13 Flora GILLIES Scotland
14 Jess ANDERSON North West
15 Louise BORTHWICK Scotland
16 Molly WEAVER West Midlands
17 Abby Mae PARKINSON Yorkshire
18 Melissa LOWTHER Yorkshire
19 Chloe EVANS Central -1 lap
20 Alex SHEEHAN South West -1 lap

Boys 10km Scratch
1 Kristian WOOLF Eastern
2 Sam LOWE East Midlands
3 Jon DIBBEN South
4 Harry TANFIELD North East
5 Alex MINTING East Midlands
6 Zachery MAY Wales
7 Oliver WOOD Yorkshire
8 Matt CROSS Wales
9 James LOCKER North West
10 Chris LATHAM North West
11 Adam MARTIN North East
12 Ashley DENNIS South East
13 Will MACKE Central
14 Jacob RAGAN North West
15 Tom ARNSTEIN Scotland
16 Stuart McCLUSKEY Scotland
17 Jacob SCOTT Yorkshire
18 Harry STRUDLEY Central
19 Andy SHACKEL South
20 Joshua MAYNARD Eastern
21 Adam LEWIS West Midlands
22 Keiran LAURIE South East
23 Ashley MARTIN South West -1 lap
24 Mark DOWNEY Ulster DNF
25 Stuart BALLANTINE Ulster DNF

Standings

Girls Scratch

Boys Scratch

Total

1

East Midlands

1

2

3

2

Wales

2

6

8

3

Eastern

9

1

10

4

North West

3

10

13

5

South

12

3

15

6

South East

6

12

< span style=”font-size: 10pt; font-family: “Arial”,”sans-serif”;”>18

7

Central

5

13

18

8

North East

20

4

24

9

Yorkshire

17

7

24

10

West Midlands

16

9

25

11

Scotland

13

15

28

12

South West

25

23

48

13

Ulster

25

24

49

Similar Articles